Zjawiskowa elewacja, czyli kuszenie kortenem

Wielu łódzkim najemcom z branży SSC/BPO oraz R&D niedługo kończą się umowy najmu. Ci, którzy szykują się do zmiany biura lub do przedłużenia kontraktu, są dziś w bardzo dobrej pozycji negocjacyjnej. Sytuacja na rynku biur im sprzyja.

– Jednym z ciekawszych budynków, do którego najemcy wprowadzą się lada moment, jest pierwszy etap inwestycji firmy Skanska  –  Brama Miasta  – zlokalizowanej w Nowym Centrum Łodzi. Pokryta kortenem, czyli rdzawą stalą, elewacja budynku wygląda naprawdę zjawiskowo. Kompleks zaoferuje najemcom około 44 tys. mkw. powierzchni – mówi Marta Pyziak, dyrektor łódzkiego biura firmy Cresa Polska.  

Jeszcze w tym roku do użytku zostanie także oddana w Łodzi pierwsza faza kompleksu Monopolis, który powstaje na terenie dawnego monopolu wódczanego przy ulicy Kopcińskiego. Jesienią tego roku najemców przyjmie też biurowiec Łódź.Work w okolicy NCŁ oraz Imagine przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Rydza-Śmigłego.

–  W obecnej sytuacji rynkowej najemcy mogą liczyć na korzystniejsze warunki najmu niż dotychczas. Z powodu dużej liczby metrów w budowie, deweloperzy będą zabiegali o klientów, oferując im liczne zachęty. Przy czym czynsze wywoławcze powinny pozostać na podobnym poziomie. Spodziewam się jednak, że po kilkunastu miesiącach nowa powierzchnia będzie sukcesywnie wchłaniana i sytuacja na rynku może się wtedy zmienić  – prognozuje Marta Pyziak.

W Łodzi planowane do realizacji w kolejnych latach są kolejne biurowce m.in.: Brama Miasta II (druga faza inwestycji Skanska), Synergia (Inter-Mar), Textorial Park 2 (St. Paul’s Developments), React oraz Fuzja (Echo Investment), Fern Office (OPG Property Professionals), Centrum Biurowe Fabryczna (J.J. Invest), P22 (Ghelamco i Budomal) i Targowa 2 (HB Reavis).

Do zobaczenia w Łodzi!

(lipiec 2018 r./ fot. Skanska)