Drugie życie budynków – pomysł na porzucone przestrzenie

Co zrobić, gdy świetnie zlokalizowane biurowce – ale kilkunastoletnie lub starsze –  tracą użytkowników na rzecz nowych szklanych wież, oferujących lepszą jakość przestrzeni i niższy czynsz? Czy najemcy zawsze odchodzą? Kiedy zawali się biznesplan?

7 września 2017roku, w Warszawie w Hotelu Bristol, odbędzie się całodniowa konferencja „Drugie życie budynków.  Jak zapewniają organizatorzy, będzie ona pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce, w czasie którego problem rewitalizacji i nadawania istniejącej zabudowie nowego życia oraz funkcji, będzie omówiony tak szeroko i kompleksowo.

Zapraszam na panel, który poprowadzę 7 września w Bristolu, w godzinach 12.30 – 13.25.

Będzie to sesja inwestycyjna dotycząca problemów biznesowych przy rewitalizacji budynków. Planujemy dyskusję m.in. o tym, kiedy opłaca się modernizowanie biurowców oraz zmiana funkcji przestrzeni, a kiedy niekoniecznie to dobre posunięcie. Powiemy o tym, dlaczego projekty wymagające rewitalizacji budzą zainteresowanie deweloperów czy funduszy inwestycyjnych. Eksperci podejmą się określenia wielkości rynku obiektów komercyjnych, które są poddawane rewitalizacji lub przejdą taki proces w najbliższych latach. Pokażemy przykładowe projekty.

Zapraszam na spotkanie w gronie: deweloperów, architektów, samorządów oraz ekspertów firm doradczych i banków, a także właścicieli nieruchomości z drugim życiem.

Więcej informacji o spotkaniu: http://drugiezyciebudynkow.pl/

Czekam na newsy dotyczące ciekawych rewitalizacji, nie tylko dotyczących stolicy i nie tylko budynków biurowych.