Londyn: magazyny do mieszkania

Co byście powiedzieli na przestronne mieszkanie w… hali magazynowej, na dodatek opuszczonej? Za jedyne 500 funtów miesięcznie? Tak, to nowy trend.  I to wcale nie na obrzeżach metropolii.

Magazyny do mieszkania – u nas to nie do pomyślenia. Lokum w magazynie kojarzy się z biedą i patologią. I do tego życie jak w komunie… Sam coliving budzi dużo emocji, zwykle kojarzony raczej ze studenckim życiem. Świat się jednak zmienia, mentalność ludzi też, a wraz z tym ich potrzeby i spojrzenie na codzienne życie.

Czytaliście już o opuszczonych kościołach zamienianych na domy czy dyskoteki, o galeriach handlowych porzuconych przez klientów, które albo są wyburzane, albo zmieniają charakter na mieszkaniowy. A co powiecie na opuszczone magazyny zamieniające się w przestrzeń mieszkalną ? U nas też lofty miały swoje pięć minut. W tym jednak, filmowym przypadku, chodzi o coś innego.

Raczej trudno dopatrywać się tu atutów loftów. Pomysł jednak zasługuje na uwagę 🙂 Kto to zrobi w Polsce: nowe, mieszkaniowe  życie w hali wysokiego składowania? Takie trochę mieszkanie w komunie, korzystanie ze wspólnych przestrzeni, ale z „własnym” kawałkiem podłogi do życia.

Obejrzyjcie wideo! Jeszcze nie z Polski! Za chwilę – obok nas.

 

London’s abandoned warehouses are being transformed into living spaces

London's abandoned warehouses are being turned into massive living spaces that can be rented for just £500 a month.

Opublikowany przez Business Insider UK Piątek, 1 czerwca 2018

źródło i fot.: Business Insider UK
(sierpień 2019 r.)