Serca (i portfele) skradzione dzięki … nieruchomościom?

Obcokrajowcy chcą odwiedzać Polskę i wynajmować u nas nieruchomości. I robią to bez obaw, a nawet jeśli je mają na początku podróży, potem deklarują, że wrócą do nas i to na dłużej. Jesteśmy w czołówce najbardziej przyjaznych krajów!

Warto powtarzać dobre wiadomości, dlatego, jeśli ktoś przegapił podaję dalej: Polska została uznana za trzeci najbardziej przyjazny kraj na świecie i to dzięki … nieruchomościom.

No dobrze, pośrednio nieruchomościom. Tak wynika z najnowszej edycji raportu Booking.com, który powstał w oparciu o opinie klientów tego serwisu odwiedzających różne kraje w 2018 r.

Cóż, trzeba dodać, że wyprzedzili nas Czesi – okazało się, że są bardziej przyjaźni, wynajmując turystom swoje nieruchomości (drugie miejsce w badaniu). Natomiast pierwsze miejsce w tym rankingu Booking.com zajęła… Austria.

Oto dziesiątka najbardziej przyjaznych krajów na świecie:

1. Austria
2. Czechy
3. Polska
4. Nowa Zelandia
5. Tajwan
6. Rumunia
7. Węgry
8. Irlandia
9. Serbia
10. Grecja

Ogromnym zainteresowaniem turystów cieszył się w Polsce oczywiście Kraków, a w Czechach wiadomo… Praga. O Warszawie mówi się, że brakuje jej  klimatu, uliczek czy też TEGO nastroju, jaki mają Kraków czy Praga… To w dużej mierze konsekwencja wydarzeń historycznych, tego, co przeszła stolica, co stało się z tkanką miejską. Wierzę jednak, że projekt przywrócenia Warszawie ulic handlowych z prawdziwego zdarzenia, zamiast budowania w sercu miasta ogromnych galerii, spowoduje, że stolica też będzie mieć swój „mood” – jak to określają turyści.

Te „handlowe” zmiany to jednak temat na inny wpis. Podobnie, jak ciekawa historia Polaka, który po ponad ćwierć wieku wraca z Kanady do Olsztyna, bo wierzy w tamten rynek nieruchomości czy też londyńczyka z polskimi korzeniami, który zjechał cały świat, ale serce skradł mu … Kraków!

 

 (Grażyna Błaszczak, Nieruchomości z górnej półki, styczeń 2019 r.)

Znajdź mnie tak, jak lubisz:

e-mail: g.blaszczak@live.com;
www: 
www.nzgp.plwww.grazynablaszczak.pl
LinkedInhttps://www.linkedin.com/in/grażyna-błaszczak-media
FBhttps://www.facebook.com/grazynablaszczak.media/
TwitterGrażyna Błaszczak (@g_blaszczak) | Twitter