Wartości życiowe liderek, które wpływają także na biznes

Dzień Kobiet – i w ogóle marzec – to taki czas, w którym mówi się więcej o mocy pań w biznesie, podkreśla ich dokonania. Dla mnie zawsze ciekawe były nie same wyniki firmy, ale filozofia życiowa liderek, która pokazuje człowieka nie tylko w biznesie.

A ponieważ pisanie to moja pasja, dlatego dziś chciałam przywołać kilka cytatów – wspomnień z wywiadów, jakie przeprowadziłam z liderkami branży #RealEstate jakiś czas temu. To takie słowa, które zostają na dłużej, a ich przekaz jest silniejszy niż dobre liczby w xls.

👉 Kinga Nowakowska (rzuciła IBM „dla naleśnikarni”, a dziś oczkiem w jej głowie jest Fabryka Norblina): „Uratowałam na wakacjach tonącego psa. Biedak wpadł do basenu i nie mógł się wydostać. A drugi bokser szczekał nad tym basenem ledwo zipiąc, bo nie umiał mu pomóc. Na szczęście mi się udało. Potem przybiegał do nas i dziękował. Uważam, że to, jak traktujemy zwierzęta, jest miarą naszego człowieczeństwa”.
(źródło: https://nieruchomosci-z-gornej-polki.pl/nie-jestem-typem-buddyjskiego-mnicha/).

👉 Monika Dębska – Pastakia (karierę zaczynała od Kings Cross): „Jeśli była skucha, muszę wiedzieć, z jakiego powodu. Nie okazuję wtedy nerwów czy zniecierpliwienia, bo wiem, że to stresuje drugą stronę. Zachowuję zimną krew i pytam, o co chodzi. Wyciągnięcie tego z ludzi jest bardzo ważne. Nie tylko w biznesie. W ogóle namówienie ludzi refleksji, do podzielenia się przemyśleniami i pomysłami, ośmielenie ich do działania – jest bardzo cenne”.
(źródło: https://nieruchomosci-z-gornej-polki.pl/zaczynala-kings-cross/)

👉 Monika Rajska – Wolińska (w biznesie działa jak sportowiec): Stawiam na wartości, jakie pozwala kształtować sport. Oprócz tego, że rozwija umiejętności lidera, uczy też, że porażka jest lekcją, że można się z niej otrząsnąć i zwyciężać dalej. Ale sport daje też zadowolenie z wygranej, a zwycięstwa są powodem do dumy. Myślę, że powinniśmy się uczyć także tego, że chwalenie się osiągnięciami czy zadowolenie z siebie jest dobre”.
(źródło: https://nieruchomosci-z-gornej-polki.pl/musial-byc-facet-musial-byc-ekspat/)

Z wielu spotkań i wywiadów sama dużo wyniosłam, dlatego dzielę się nimi. Bo choć jesteśmy w innym miejscu w życiu i biznesie, pewne wartości są niezmienne.